W pandemicznym roku 2019 pacjentów onkologicznych było 39 000, rok później 43 000. W I kwartale tego roku było ich 13 000. Szpital pleszewski przyjął ich 480.
Szóste miejsce w Wielkopolsce
Najwięcej w Wielkopolskim Centrum Onkologii, potem kolejno w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego, który połączył się ze ze Szpitalem Klinicznym Przemienienia Pańskiego, wyprzedzając w ostatnim roku WCO pod względem liczby osób hospitalizowanych. Poza Poznaniem choroby onkologiczne leczy Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie, Pleszewskie Centrum Medyczne, które plasuje się na 6. miejscu w Wielkopolsce pod względem hospitalizowanych pacjentów, dalej Szpital Wojewódzki w Lesznie i Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu.
Najwięcej nowotworów niezłośliwych
Z informacji NFZ w Poznaniu wynika, że najczęściej rozpoznawane są nowotwory niezłośliwe, od stycznia do marca tego roku wielkopolskie szpitale przyjęły 1555 pacjentów tak zdiagnozowanych. Na drugim miejscu są nowotwory złośliwe układu pokarmowego, dalej narządów układu oddechowego i klatki piersiowej. Na czwartym miejscu nowotwory układu moczowego i na piątym nowotwory złośliwe piersi.
W I kwartale tego roku rozpoznano ich 1038.
W Pleszewie
Jeśli chodzi o oddział onkologiczny Pleszewskiego Centrum Medycznego, od stycznia do końca marca szpital przyjął 480 pacjentów.: