Szpital z nowym szyldem i nadal z oddziałem covidowym

Irena Kuczyńska23 czerwca 20212min0
szpital-czolo.jpg

Najwięcej pacjentów spoza powiatu pleszewskiego trafia na oddział onkologiczny i położniczy, pleszewską porodówkę wybiera w ostatnich latach dużo pań nie tylko z powiatów ościennych ale też bardziej oddalonych od Pleszewa. No i oddział covidowy, który w Pleszewie wciąż jeszcze funkcjonuje. Aktualnie liczy on 25 łóżek, w tym 3 tzw. respiratorowe i 5 obserwacyjnych, gdzie pacjenci czekają na wynik testu covidowego.

Ostatnio pacjentów na oddziale jest niewielu, a ewentualne zamknięcie, jest w gestii wojewody. Pleszewski oddział covidovy nie ogranicza dostępności do innych oddziałów, bo nie tworzono go kosztem innych oddziałów, tylko na bazie wolnych łóżek  – zapewnia prezes Błażej Górczyński.

Zapytany o szczepienia populacyjne przeciwko covid-19 prowadzone przez Pleszewskie Centrum Medyczne, mówi, że w dwóch punktach czyli w szpitalu i w sali sportowej przy ul. Zielonej, szczepi się ok. 400 osób dziennie, większość z nich przyjmuje drugą dawkę szczepionki.

Terminy szczepień są dostępne, bez długiego czekania. Wśród szczepiących się jest coraz więcej młodzieży po 12 roku życia. Jest to ważne, zwłaszcza że prognozowana czwarta jesienna fala epidemii może być zminimalizowana dzięki szczepieniom.