„Taki bal się zdarza raz, tylko raz i więcej nie. Jak zatrzymać czas, jak zatrzymać ten najpiękniejszy w życiu dzień...” – słowa piosenki Zdzisławy Sośnickiej doskonale oddają emocje uczniów ostatnich klas pleszewskiej „Dwójki”, którzy kilka dni temu bawili się na Balu Ósmoklasisty.


