Targowa od ronda do ronda

Avatar photoIrena Kuczyńska16 maja 20185min
Bryczka-na-rondzie.jpg

Powstaje koncepcja przebudowy ulicy Targowej z uwzględnieniem budowy dwóch rond: na skrzyżowaniu z ulicami Bogusza i Słowackiego oraz na skrzyżowaniu z Malińską, Maliniem i Kazimierza Wielkiego.

Jest szansa na dotację z rządowego projektu przebudowy dróg lokalnych oraz na partycypację powiatu w kosztach gdyż na rondach drogi gminne krzyżują się z powiatowymi.

Na najbliższej sesji zostaną wprowadzone do budżetu pieniądze na przygotowanie projektu, który zastępca burmistrza Andrzej Jędruszek nazywa roboczo „przebudową ulicy Targowej od ronda do ronda”.

  W perspektywie ulica Targowa. Na skrzyżowanie wjeżdża bryczka
 Skrzyżowanie ulicy Targowej z Bogusza i Słowackiego

Na budowę ronda Słowackiego, Bogusza i Targowej miasto musi oddać kawałek parku. Rondo musi być na tyle duże, żeby wozy strażackie wyjeżdżające z Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej  w Pleszewie do wypadku, miały dostatecznie dużo miejsca.

Drugie rondo, na końcu Targowej przy skrzyżowaniu z Malińską, teoretycznie już jest, ale musi być powiększone i to znacznie ze względu na autobusy, które będą zjeżdżać ulicą Targową do planowanego Centrum Przesiadkowego przy ulicy Kolejowej.

 To rondo na skrzyżowaniu Malińskiej, Kazimierza Wielkiego i Targowej będzie zmodernizowane i powiększone

No i sama Targowa, którą trzeba praktycznie zbudować od nowa z chodnikami, których nie ma, przejazdem kolejowym, nową nawierzchnią.

Warto dodać, że ulice, które „krzyżują się” na początku i na końcu ulicy Targowej, będącej w  zarządzie miasta i gminy, są drogami powiatowymi.  Dlatego do  budowy rond powiat się dorzuci.

Do zagospodarowania pozostanie plac pomiędzy ulicami Targową i Kolejową. Tam oprócz Centrum Przesiadkowego, powstanie też parking buforowy na kilkadziesiąt samochodów.

   Pomiędzy Targową i Kolejową powstanie parking  buforowy i Centrum Przesiadkowe

Źródło:http://www.rc.fm/news/pleszew-zbuduja-ronda.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska