Targowa środa

Irena Kuczyńska29 czerwca 20182min
Targowisko-czolo.jpg

Już wkrótce Targowisko Miejskie w Pleszewie przy ulicy Ogrodowej będzie czynne także w środy. Wnioskowali o to mieszkańcy miasta i gminy Pleszew. A radni podjęli stosowną uchwałę.

Targowisko Miejskie w Pleszewie jest czynne zwyczajowo w poniedziałki i w czwartki. O rozszerzenie możliwości handlu owocami i warzywami wnioskowali rolnicy i ogrodnicy podczas zebrań wiejskich. A sołtys Grodziska Adam Stencel napisał nawet w tej sprawie interpelację. Miasto przychyliło się do pomysłu.

Radni podjęli uchwałę o dodatkowym dniu handlowym, do tego na preferencyjnych warunkach. Od lipca do końca tego roku targowisko będzie czynne też w środy.

Opłata za metr kwadratowy powierzchni handlowej wynieść ma 1 złoty, zamiast 3 złotych obowiązujących w poniedziałki i czwartki. Cena preferencyjna ma zachęcić rolników i ogrodników. Uchwała będzie obowiązywać do końca grudnia.

Jeśli pomysł trzeciego dnia targowego okaże się trafiony, wtedy targowa środa zostanie wprowadzona ma stałe – powiedział zastępca burmistrza Arkadiusz Ptak