Targowisko na zachętę

Irena Kuczyńska31 lipca 20203min
Targowisko-Miejskie-w-Pleszewie.jpg

Na targowisku Miejskim w Pleszewie od kilku dni obowiązują nowe opłaty dla handlujących. We wtorki, środy i piątki za 1 metr zajętego na targowisku placu handlujący płaci 1 zł, w pozostałe dni tygodnia kwota jest trzykrotnie wyższa.
Dni targowe to poniedziałek i czwartek – wtedy Targowisko Miejskie w Pleszewie wypełnia się handlującymi towarem wszelakim. Zaś opłaty za zajęcie 1 metra kwadratowego placu wynoszą 3 złote. Tak też jest w soboty.
Aby zachęcić okolicznych rolników i sadowników do sprzedaży swoich produktów na targowisku także w inne dni, miasto postanowiło obniżyć stawki opłat za miejsce do handlu w pozostałe dni tygodnia.
I tak we wtorki, w środy i w piątki za zajęcie metra powierzchni targowiska, handlujący płaci tylko złotówkę. Uchwała podjęta przez Radę Miejską w końcu czerwca weszła w życie 21 lipca. I handel na Targowisku Miejskim kwitnie.
Z informacji przekazanych radiu Centrum przez Andrzeja Liskowskiego – kierownika Wydziału Rozwoju i Analiz UMiG Pleszew, we wtorki, środy i piątki pojawia się na targowisku od 10 do 15 handlujących.
Na pewno będzie ich więcej, kiedy skończy się modernizacja ulicy Ogrodowej, gdzie trwa rozdział sieci kanalizacyjnej i trudno do targowiska z towarem dojechać. Zwłaszcza, że zamknięta jest też ul. Kaczyńskiego, Targowa i Słowackiego.