Na planszach wyeksponowano historię tego miejsca w ciągu ponad 100 lat.
Czarno – białe na początku
Zdjęcia są uporządkowane, ułożone chronologicznie. Na tych najstarszych – czarno – białych jest budynek dworca wybudowany na początku XX wieku, są kolejarze, wagony, kolejka. Na zdjęciu z 1926 roku uwieczniono powódź – Ner tak rozlał swoje wody, że tory były zalane. Jest na zdjęciach stara parowozownia, są dawne warsztaty, stare wagoniki, są kolejarze.
Od rozkwitu do upadku
Kolejne fotki z lat 70. kiedy pleszewska kolejka była w rozkwicie. Potem lata 80. i powolny upadek pleszewskiej kolejki. Sentymentalne są zdjęcia z czerwca 2001 roku, na których fotograf uwiecznił ostatni kurs pociągu do Kowalewa i z powrotem. Potem czas uśpienia, kiedy nic się nie działo, budynki pokolejowe stały i czekały na kolejne rozdanie i rok 2005 – kiedy kursy wznowiła SKPL.
Ciekawe:Historia pleszewskiej ciuchci, po której zostały wspomnienia
Nowe życie po kolei
I 2015 kiedy miasto przejęło tereny pokolejowe i zaczęło rewitalizować. Są fotki z prac przy bibliotece, potem Zajezdni Kultury. Stare zdjęcia zestawione z nowymi. No i te ostatnie – najbardziej aktualne z wydarzeń organizowanych w bibliotece i w Zajezdni i na torowisku. Galerię zamykają zdjęcia parkingu ale też wizualizacja przyszłego laboratorium przedsiębiorczości.
Wystawa po drodze
W drodze do biblioteki, Zajezdni ale też do marketu na zakupy warto zerknąć na zdjęcia i poznać historię niezwykłego miejsca, jakim jest dawny dworzec.