Tomasz Pawlak po Marku Zdunku obejmie urząd w gminie Gołuchów

Avatar photoIrena Kuczyńska22 kwietnia 20242min
Tomasz-Pawlak-1280x811.jpg
Tomasz Pawlak wygrał II turę wyborów na wójta Gminy Gołuchów. I to on zajmie miejsce po Marku Zdunku, który był wójtem od 1990 roku. Kandydat KWW Trzecia Droga był popierany przez odchodzącego wójta.

 

O schedę po Marku Zdunku ubiegało się trzech mieszkańców gminy – Andrzej Biesiada z Kuchar, Tomasz Pawlak z Kościelnej Wsi i Tomasz Karoń z Turska. Do drugiej tury przeszli Tomasz Pawlak – przewodniczący Rady Gminy Gołuchów mijającej kadencji i radny Tomasz Karoń z klubu Niezależni dla Gminy Gołuchów.

Z poparciem Zdunka

Wybory wygrał Tomasz Pawlak – zdobywając 2504 głosy co przekłada się na 63,52 %. Tomasza Pawlaka popierał odchodzący wójt Marek Zdunek, który zdobył mandat radnego Powiatu Pleszewskiego i ma zostać wicestarostą.

Czytaj: Karty w powiecie rozdane, były wójt wicestarostą

10 radnych wójta

Z KWW Trzecia Droga 2050 Szymona Hołowni i Polskiego Stronnictwa Ludowego do Rady Gminy weszło 10 radnych, opozycja czyli Niezależni dla Gminy Gołuchów mają mandatów 5. Nie zdobył go Tomasz Karoń. W wyborach na wójta w II turze zebrał 1454 głosy co stanowi 36,48%.

Nie tylko kontynuacja

Tomasz Pawlak powiedział radiu Centrum, że zamierza kontynuować przedsięwzięcia rozpoczęte przez poprzednika. Ale ma też własne pomysły na funkcjonowanie urzędu i rozwój gminy. Z prowadzenia gospodarstwa nie zrezygnuje, zmieni jego profil.

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska