Ulica Szenica gotowa

Avatar photoIrena Kuczyńska11 grudnia 20194min
IMG_20191209_085750-Kopiowanie-1280x960.jpg

W Pleszewie zakończono modernizację ulicy Szenica, która dalej prowadzi przez Tomaszew do skrzyżowania z drogą powiatową w Korzkwach.

Koszt przebudowy drogi sięga 6 300 000 zł, z czego połowa to dotacja z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Roboty drogowe, poprzedzone przebudową sieci kanalizacyjnej wykonaną przez Przedsiębiorstwo Komunalne, trwały od wiosny. Poszerzono jezdnię do 6 metrów, zbudowano ciąg pieszo rowerowy, na odcinku od Korzkiew do skrzyżowania z ul. Zachodnią zainstalowano nowe oświetlenie.

Na wysokości placu zabaw przy Szenica ułożono próg zwalniający, a na granicy miasta z wsią Tomaszew, tam gdzie ścieżka pieszo – rowerowa przechodzi z jednej strony jezdni na drugą, zlokalizowano wysepkę czyli azyl. Przy drodze o długości 2 km 800 metrów posadzono 287 lip.

Ulica Szenica prowadzi z miasta do Korzkiew, gdzie na przełomie XIX i XX wieku mieszkał i prowadził majątek ziemski Artur hr Szenic, pierwszy pleszewski starosta po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. Więcej o Arturze Szenicu TUTAJ

Trasę do miasta pokonywał bryczką albo samochodem. To nim odwoził do Pleszewa ks. prałata Kazimierza Niesiołowskiego, który tą polną drogą, wędrował z pieskiem w odwiedziny do zaprzyjaźnionej rodziny Szeniców w Korzkwach. Więcej o ks. Kazimierzu Niesiołowskim TUTAJ

Radio Centrum  Szenica gotowa


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska