Umorzone śledztwo

Avatar photoIrena Kuczyńska5 września 20182min
Ksiądz.jpg

Prokuratura Rejonowa w Pleszewie wydała postanowienie o umorzeniu postępowania przygotowawczego prowadzonego w sprawie „dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec małoletnich pomiędzy wrześniem a listopadem 2017 roku” przez jednego z kapłanów pracującego w powiecie pleszewskim.

Postępowanie zainicjował dyrektor szkoły, gdzie ksiądz uczył religii. Jeszcze przed rozpoczęciem dochodzenia w sprawie a nie przeciwko niemu, duchowny został pozbawiony możliwości zarobkowania, stracił pracę w szkole i w parafii, gdzie był proboszczem.

Rzecznik Prokuratory Okręgowej Maciej Meller powiedział radiu Centrum, że po przesłuchaniu kilkudziesięciu świadków, wysłuchaniu opinii biegłych, przeanalizowaniu materiału dowodowego, śledczy stwierdzili, że zachowanie księdza m.in. poklepywania po szyi nie jest zachowaniem o podtekście seksualnym i nie ma znamion czynu zabronionego.

Wydane w tych dniach postanowienie o umorzeniu postępowania jest dobrą wiadomością nie tylko dla księdza ale też  parafian oraz rodziny, którzy wspierali go wtedy, kiedy opinia publiczna skazała go na potępienie. Zwłaszcza, że nigdy nie usłyszał on żadnego zarzutu.

Źródło: http://www.rc.fm/news/pleszew-umorzone.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska