Unia dokłada do przedszkoli

Avatar photoIrena Kuczyńska11 kwietnia 20183min
Przedszkole-w-Kwileniu-czoło.jpg

Prawie 600 000 złotych otrzymała z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego gmina Chocz (pow. pleszewski) na rozwój bazy przedszkolnej ze szczególnym uwzględnieniem dzieci 3 i 4 – letnich, dla których brakowało w przedszkolach miejsc.

Opracowany przez chockich urzędników projekt „Idę do szkoły po nowe doświadczenia i umiejętności – program rozwoju kompetencji 3 i 4 latków z terenu gminy Chocz” zyskał aprobatę Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Podpisanie umowy w Poznaniu - pierwszy od lewej Marian Wielgosik - burmistrz Chocza

583 000 złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego plus 103 000 zł z kasy gminnej, pozwoli na utworzenie 26 nowych miejsc w przedszkolu w Choczu, 13 w Kwileniu i 11 w Kuźni dla trzylatków i czterolatków, które do tej pory na przedszkole nie miały szans.

Przedszkolaki z Chocza - Dzień Marchewki
Przedszkolaki z Kuźni
Przedszkolaki z Kwilenia

Burmistrz Marian Wielgosik jest zadowolony. Taki duży zastrzyk finansowy pozwoli na doposażenie przedszkoli, objęcie dzieci opieką psychologa i logopedy, zapewnienie zajęć z języka angielskiego, dodatkowych zajęć artystycznych, nowy plac zabaw, studia podyplomowe dla nauczycieli przedszkola.

Projekt startuje w sierpniu tego roku, kończy się w 2019 roku. Ale to, co dzięki niemu będzie wdrożone, to pozostanie i będzie kontynuowane – zapewnia radioCENTRUM Marian Wielgosik.

W tym rozdaniu rozdysponowano 7 600 000 złotych ze środków unijnych. Pieniądze otrzymał Chocz, Trzcianka (także na przedszkola) i Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska