Uwolnij przeczytaną książkę i podaj ją dalej

Avatar photoIrena Kuczyńska14 kwietnia 202110min
biblio-800.jpg

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew organizuje zbiórkę przeczytanych książek. Podarowane przez pleszewian książki zostaną uwolnione 23 kwietnia w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich  przed biblioteką a w razie złej pogody w bibliotecznym holu – zapowiada Zuzanna Musielak – Rybak – dyrektor pleszewskiej książnicy.

Podarowane przez pleszewian  książki będą uwolnione 23 kwietnia w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich. Znaczy to, że będą wystawione na placu przed biblioteką  a w razie złej pogody w holu bibliotecznym. Każdy będzie mógł coś dla siebie wybrać.

Warto dać książce drugie życie i po przeczytaniu przekazać ją kolejnym osobom. Mamy przecież w swoich zbiorach powieści, do których już na pewno  nie wrócimy. Taką szansę książkom ale też  czytelnikom daje Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie. Przeczytane książki, ze zbiorów własnych, można oddawać w wypożyczalni dla dorosłych.

Zbiórka dotyczy książek dla dorosłych, dla młodzieży, dla dzieci, w tym także e-booków. Jeden warunek, książka powinna być w dobrym stanie i powinna  być wydana po 2000 roku. Jeśli chcemy oddać książkę z dedykacją, wtedy dedykację warto zakleić – sugeruje dyrektor biblioteki Zuzanna Musielak – Rybak.

Akcje uwalniania książek już się w bibliotece odbywały ale uwalniano  książki z zasobów bibliotecznych. Można  było sobie lektury wybierać m.in. podczas rajdów Odjazdowy Bibliotekarz czy podczas rajdów rowerowych Pleszewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Po raz pierwszy  biblioteka pośredniczy w przekazywaniu książek pozyskanych od jednego czytelnika, drugiemu miłośnikowi książek. Przeczytane książki można dostarczać do wypożyczalni do 22 kwietnia.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska