W Pleszewie już trwają przygotowania do świąt. Grudzień zaczynamy w listopadzie!

Avatar photoIrena Kuczyńska20 listopada 20234min
5fd9e1148a79b_o_large-1.jpg
Skrzynka życzeń świątecznych, konkurs piernikowy, św. Mikołaj, wspólne zapalenie lampek na drzewach na Rynku, koncert kolęd na Rynku, świąteczne przejazdy ciuchcią, wigilia dla osób samotnych - takie świąteczne atrakcje czekają na pleszewian
Światełka, Mikołaj i pierniki

Świąteczny czas w PPL startuje 9 grudnia – wtedy Pleszew powita Boże Narodzenie – zapowiada zastępca burmistrza Izabela Świątek. I zdradza szczegóły. Właśnie w sobotę 9 grudnia, w obecności pleszewian, rozbłysną na Rynku świąteczne światełka. Przyjedzie św. Mikołaj i  tym pojazdem nie będzie tradycyjne auto. Na scenie wystąpią pleszewskie dzieciaki. I nowość – na Rynku odbędzie się degustacja i konkurs na najsmaczniejsze pierniki, które upieką szkolne stołówki.

Lodowisko

Ale dzień wcześniej czyli w piątek 8 grudnia o godzinie 16.00 zostanie uruchomione mobilne sztuczne lodowisko na pleszewskim stadionie. Aktualnie trwają prace nad jego urządzeniem. Izabela Świątek ma nadzieję, że pleszewianie pokochają jazdę na lodzie i  będą korzystać z lodowiska, gdzie będzie można też wypożyczyć łyżwy, napić się czegoś ciepłego i pokrzepić nadwątlone siły.

Życzenia, ciuchcia i Big Band

I nowość! Od 8 do 17 grudnia na Rynku będzie umiejscowiona skrzynka na życzenia świąteczne – najciekawsze zostaną opublikowane na stronach Urzędu Miasta i Gminy i nagrodzone przed samymi świętami – mówi Izabela Świątek. W niedzielę 17 grudnia na pleszewskim Rynku wystąpi z koncertem kolęd i świątecznych piosenek znany i lubiany Big Band Po Godzinach
Na weekend 16 – 17 grudnia zaplanowano przejazdy ciuchcią z Pleszewa do stacji Pleszew Wąskotorowy w Kowalewie.

Wigilia dla samotnych

Po pandemicznej przerwie powróci też wigilia dla osób samotnych. I zmienia się lokalizacja – spotkanie przedświąteczne osób samotnych odbędzie się w Hali Sportowej przy Trójce. Pani burmistrz informuje, że dania wigilijne zostaną przygotowane przez stołówki w szkołach podlegających Urzędowi Miasta i Gminy Pleszew.

Szopka

Finał świątecznych radości zaplanowano na drugi dzień Bożego Narodzenia – wtedy w szopce na Rynku pojawią się żywe zwierzęta. Przypomnijmy, że szopkę wyrzeźbioną przez uczestników plenerów rzeźbiarskich, zwykle ustawiają przed świętami na Rynku podopieczni Schroniska Towarzystwa św.Brata Alberta.

Balet

W te świąteczne klimaty na pewno wpisuje się świąteczna opowieść- balet „Dziadek do orzechów” w Hali Sportowej w środę 13 grudnia.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska