Wakacyjna oferta GCK „Zamek” dla małych i dużych

Avatar photoIrena Kuczyńska12 lipca 20213min
4-1.jpg
Bogata jest wakacyjna oferta Gołuchowskiego Centrum Kultury "Zamek". Dla najmłodszych mieszkańców gminy zorganizowano w lipcu objazdowy dom kultury. Na sierpień zaplanowano warsztaty mocy dla nastolatek i warsztaty plastyczne dla dorosłych

Gołuchowskie Centrum Kultury Zamek nie posiada siedziby, za to ma pomysły na docieranie z ofertą do mieszkańców. Jednym z nich jest projekt zatytułowany Objazdowy Dom Kultury, realizowany w trzech miejscowościach: Gołuchowie, Jedlcu i Kucharach, bo takie było zapotrzebowanie, wszak każda nowa inicjatywa musi się zakorzenić, budować markę i na to liczymy w przyszłości – powiedziała Patrycja Walerowicz – Wojtkowiak – dyrektor GCK Zamek.

W ramach Objazdowego Domu Kultury w szkołach odbywają się dla dzieci klas od O-III zajęcia plastyczne, malarskie, taneczno – ruchowe, które prowadzą animatorzy ze studia kreacji ruchu oraz agencji Calisia Art. W pakiecie zajęć jest też przyjazd bibliobusa i zajęcia z bibliotekarką, promujące czytelnictwo.

Na sierpień zaplanowano warsztaty mocy dla nastolatek budujące poczucie własnej wartości w oparciu o przykłady znanych Wielkopolanek. I dla dorosłych warsztaty ceramiczne i malarskie dla kobiet w oparciu o dzieła kobiet m.in. Olgi Boznańskiej.

Warto przypomnieć, że Gołuchów posiada swoją wersję edukacyjnej Gołuchowskiej Gry Memo, która promuje dziedzictwo Gołuchowa. Planszówkę można kupić w Zamku i w OKL-u. A partyjki można rozgrywać wszędzie, także w gołuchowskim parku na ławce.

Patrycja Walerowicz – Wojtkowiak i Aleksandra Warczyńska po partycje Gołuchowskiej Gry Memo
Gołuchowska Gra Memo

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska