20 kandydatów do Rady Nadzorczej w spółdzielni mieszkaniowej

Irena Kuczyńska26 września 20223min
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Pleszewie przygotowuje się do walnego zebrania, podczas którego zostanie wybrana nowa Rada Nadzorcza. Jest 20 kandydatów.
Spoldzielnia-Mieszkaniowa.jpg

Porządek obrad przewiduje też absolutorium dla Zarządu, i podjęcie uchwał ważnych dla codziennego życia mieszkańców bloków. Dlatego jak najwięcej osób powinno przyjść nawalne  zebranie, które odbędzie się 7 października w restauracji Baks.

Nie przekazuj swojego głosu obcemu

I chodzi tu o obecność członków spółdzielni a nie tzw. pełnomocników, którzy w blokach nie mieszkają a na walnym mają taki sam głos jak właściciele mieszkań i mogą podejmować “w ich imieniu” uchwały. Mogą też głosować absolutorium dla Zarządu Spółdzielni i wybierać Radę Nadzorczą. Tak było 3 lata temu, tak prawdopodobnie będzie i teraz, jeśli członkowie spółdzielni na walne zebranie nie przyjdą albo przekażą swój głos pełnomocnikowi, często przypadkowemu.

Walne zebranie właścicieli mieszkań spółdzielczych odbywa się co 3 lata i jest ważne
20 kandydatów do Rady Nadzorczej

Jak się dowiedziało radio Centrum, do Rady Nadzorczej spółdzielni zgłosiło się 20 osób, część z nich pracuje w zarządach osiedli, niektórzy są znani z działalności społecznej w mieście, kilkoro już kiedyś w Radzie pracowało i po 6 – letniej przerwie chce wrócić. Miejsc w Radzie Nadzorczej jest 7. Jej zadaniem jest nadzorowanie pracy Zarządu Spółdzielni, który zarządza prawie 2000. mieszkań.

Przyjdź na walne zebranie!

Kondycja spółdzielni zależy od dobrej współpracy zarządu i Rady Nadzorczej. “Nie powinno być tak, a to się zdarza, że członek Rady bierze 1000 zł diety, podpisuje listę obecności, próbuje załatwić jakiś swój interesik i wychodzi” – o czym mówią mieszkańcy bloków. I to oni powinni przyjść 7 października o 17.00 do Baksa na walne zebranie, żeby ktoś za nich nie zadecydował o sprawie ważnej dla około 6000 mieszkańców Pleszewa, bo tyle osób mieszka w spółdzielczych blokach.

Czytaj: Ogrzewanie w blokach na razie bez podwyżki