Wigilia samotnych bez spotkania

Irena Kuczyńska10 grudnia 20202min
wigilia-arch3-czolo.jpg

W tym roku w Pleszewie nie będzie spotkania wigilijnego dla osób samotnych. Ale przed samymi świętami, do 315 osób, dotrą paczki oraz tradycyjny posiłek wigilijny – zapewniła radio Centrum zastępca burmistrza Pleszewa Izabela Świątek.

Przez wiele lat, w niedzielę poprzedzającą Boże Narodzenie, w Domu Parafialnym w Pleszewie do wspólnej kolacji zasiadało prawie 300 osób. Był opłatek, był św. Mikołaj z workiem prezentów, było wspólne kolędowanie.
W tym roku będzie inaczej. 315 samotnych mieszkańców MiG Pleszew otrzyma w przeddzień Wigilii przesyłkę z świątecznym posiłkiem, na który złoży się smażona ryba, kapusta oraz ziemniaki. Wszystko do podgrzania. Będzie też druga paczka ze słodyczami, owocami, kawą.
W rolę świętych Mikołajów, którzy dostarczą przesyłki, wcielą się pracownicy Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pleszewie, Domu Kultury, członkowie Akcji Katolickiej przy parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela, którzy byli i są nadal współorganizatorami Wigilii dla osób samotnych w Pleszewie.
W tym roku świętymi Mikołajami będą też sołtysi oraz radni, ponieważ świąteczne przesyłki dotrą też do osób spoza Pleszewa a także do tych, którzy z racji pandemii i stanu zdrowia nie wychodzą z domu. Świąteczne upominki będą sfinansowane z dotacji UMiG Pleszew, częściowo też z pieniędzy sponsorów, którzy sami wyrazili chęć wsparcia tegorocznej Wigilii dla osób samotnych w Pleszewie.

RADIO CENTRUM Wigilia bez spotkania