Wigor w gminie Chocz

Avatar photoIrena Kuczyńska24 kwietnia 20185min
Sala-w-Kwileniu-czolo.jpg

Jeszcze w tym roku w gminie Chocz powstanie Dzienny Dom Pomocy Senior Wigor.

Na ten cel zostanie zagospodarowana dawna świetlica wiejska. Środki na przystosowanie obiektu pozyskały władze gminy.

Co piąty mieszkaniec gminy Chocz przekroczył 55 rok życia. I tak naprawdę gmina nie ma dla tych osób żadnej propozycji. A zainteresowanie działaniem jest, co podkreśla burmistrz, mając na uwadze organizowane przez Pleszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku Powiatowe Olimpiady Senioralne z udziałem seniorów z gminy Chocz.

Dlatego wzorem Pleszewa oraz Dobrzycy, gdzie Dzienne Domy Pomocy Senior Wigor od dwóch lat funkcjonują http://www.rc.fm/polityczne/pleszew-wigor-w-pleszewie.html, miasto i gmina Chocz tworzy podobną placówkę. Zlokalizuje Dzienny Dom Pomocy  w dawnej wiejskiej sali widowiskowej w Kwileniu.

Projekt złożony przez gminę w Ministerstwie Pracy i Opieki Społecznej zyskał aprobatę i 300 000 złotych dotacji – mówi Marian Wielgosik – burmistrz miasta i gminy Chocz.

Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej gmina otrzyma 500 000 złotych na termomodernizację obiektu i dokładając 100 000 zł z własnego budżetu, może ruszyć z przebudową dawnej wiejskiej sali na Dzienny Dom Pomocy, gdzie 30 osób będzie mogło spędzać czas, korzystając z rehabilitacji oraz innych zajęć proponowanych przez terapeutów, którzy będą tu pracować.

Burmistrz Marian Wielgosik jest zadowolony z tego, że udało się radnych przekonać do takiego pomysłu na zagospodarowanie sali i z tego, że seniorzy, których przybywa w gminie, będą mieli swoje miejsce.

A oto zdjęcia z portalu społecznościowego DDP Senior Wigor w Pleszewie
      
Źródło:http://www.rc.fm/news/poludniowa-wielkopolska-chocz-dom-dla-seniorow.html

Dzienny Dom Pomocy Senior Wigor w Sośnicy gm. Dobrzyca
 Zdjęcia z portalu www.pleszew.naszemiasto.pl

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska