Alejki asfaltowe będą jak nowe

Irena Kuczyńska7 kwietnia 20215min0
planty-czolowe.jpg

W najbliższych dniach rozpocznie się modernizacja asfaltowych alejek w kompleksie leśnym Planty w Pleszewie. Na czyszczenie ścieżek, wyrównywanie ubytków, nową asfaltową nawierzchnię ścieralną, miasto chce wydać na to 120 000 złotych.

Planty to jedna z kultowych pleszewskich miejscówek. Liczą niewiele ponad 115 lat. Kiedy w 1901 roku miasto zaczęło robić odwierty studni głębinowych do stacji pomp przy budowie wodociągu miejskiego, rosło tu zaledwie kilka starych drzew. Więcej TUTAJ

Teren obecnych Plant znajdował się daleko od centrum miasta. Nie było jeszcze koszar, które zbudowano w przededniu wybuchu I wojny światowej, nie było stadionu, który powstał dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym. Wtedy też park leśny Planty, ze stawami, alejkami, stał się miejscem spacerów i rekreacji.

I tak już zostało. Miasto zadbało o rewitalizację altanek parkowych i mostków o ławki i kosze na śmieci. Jest nawet wyspa z ławeczką.

W Plantach można spotkać spacerowiczów, rowerzystów, amatorów jazdy na rolkach. Tych ostatnich na pewno szczególnie ucieszy wiadomość o planowanej modernizacji asfaltowych alejek.

Wszystkie dziury zostaną zaklejone, wszystkie ubytki wyrównane i zalane nową warstwą ścieralnego asfaltu. Do naprawienia jest prawie 2000 metrów kwadratowych ścieżek długości 662 metrów. Kosztować to ma 120 000 złotych. Czas więc na przewietrzenie rolek – zachęca na swoim profilu burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.

Stare zdjęcia z zasobów Muzeum Regionalnego w Pleszewie