Wspólne kibicowanie

Avatar photoIrena Kuczyńska15 czerwca 20182min
football-3374668__340czolo.jpg

Pleszewianie będą mieli szansę na wspólne oglądanie meczów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej ale tylko tych z udziałem reprezentacji Polski.

Strefa kibica to wynik współpracy UMiG Pleszew, zarządu Klubu Stal Pleszew, Domu Kultury, OSP w Kowalewie i Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Nie będzie, niestety, strefy kibica na pleszewskim rynku. Żadna z firm gastronomicznych nie zgłosiła się na konkurs ogłoszony przez UMiG Pleszew. Podobno nie jest to biznes dochodowy, bo kibice – mając sklepy z alkoholem na rynku, niekoniecznie chcą się zaopatrywać w trunki serwowane w strefie.

Słaba też była dwa lata temu podczas EURO frekwencja na meczach bez udziału polskiej reprezentacji. Dlatego miasto znalazło wyjście satysfakcjonujące tych, którzy jednak chcą razem- spontanicznie – kibicować polskiej drużynie.

Z informacji przekazanych przez Marcina Koniecznego z wydziału promocji w pleszewskim ratuszu wynika, że będzie wspólne oglądanie ale tylko meczów z udziałem Polaków.

W najbliższy wtorek już o 16.00 rozpocznie się transmisja meczu Polska : Senegal  na telebimie na miejskim targowisku przy ulicy Ogrodowej. Drugi mecz będzie można oglądać na telebimie w czasie Dni Pleszewa na rynku, trzeci mecz znów na targowisku.

A potem w zależności od tego, jak daleko dotrze polska reprezentacja, będzie wspólne oglądanie na targowisku, dokąd OSP Kowalew przywiezie ławki i stoliki.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska