Zwykle szczyt zachorowań spowodowanych infekcjami przypada w miesiącach jesiennych, w tym roku lekarze zauważyli, że tzw. jesienne przeziębienia, mimo upalnej pogody rozpoczęły się już. Zaś po powrocie dzieci i młodzieży do szkół może ich być jeszcze więcej. Stąd decyzja dyrekcji szpitala o czasowym wstrzymaniu odwiedzin na oddziale onkologicznym.
– Pacjenci onkologiczni mają mniejszą odporność i boimy się, żeby nie złapali infekcji podczas chemioterapii nowotworów – podkreśla Ryszard Bosacki – dyrektor ds medycznych w Pleszewskim Centrum Medycznym. Wyjątkowo na odwiedziny musi wyrazić zgodę ordynator oddziału dr Zbigniew Olejak.
W pleszewskim szpitalu leczy się głównie raka piersi i raka jelita grubego, ale też raka żołądka, raka płuc. Rocznie na oddział onkologiczny w pleszewskim szpitalu, który jest drugim co do wielkości ośrodkiem onkologicznym w Wielkopolsce trafia 5300 pacjentów. W 2023 roku zaledwie 20 procent stanowili mieszkańcy powiatu pleszewskiego. Najczęściej występującym nowotworem w powiecie jest rak piersi.
Czytaj: XI Pleszewskie Dni Onkologiczne
Nowe oddziały w pleszewskim szpitalu już przyjmują pacjentów
Lekarz pleszewskiego szpitala wykonał laparoskopowo nowatorski zabieg