Z jednym przyrodnikiem na rowerach z drugim na spotkaniu w bibliotece

Avatar photoIrena Kuczyńska9 lipca 20245min
Odjazdowy-Bibliotekarz-1-1.jpg
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy zaprasza w niedzielę na Rajd Rowerowy z udziałem przyrodnika Przemysława Żurawlewa. W przyszłym tygodniu na spotkanie z Adamem Wajrakiem - polskim działaczem  na rzecz ochrony przyrody. A wszystko to w ramach projektu Stacja Biblioteka - Naturalnie.

 

Tylko do środy można się zapisać na Rajd Rowerowy pod hasłem „Poznajemy przyrodę powiatu pleszewskiego”. Start w niedzielę o godzinie 11.00 spod biblioteki. Zbiórka od 10.30. Na trasę, która powiedzie przez Planty na Dobrą Nadzieję i Zieloną Łąkę, wyruszą grupy rowerzystów kierowane przez bibliotekarzy.

Foto archiwalne
Żurawlew

Na przystanku w pleszewskich Plantach przyrodnicze ciekawostki przybliży uczestnikom wyprawy Przemysław Żurawlew – ornitolog, entomolog, przyrodnik, który zna każde drzewo, rozróżnia ptaki i owady i bardzo ciekawie o tym potrafi opowiadać. Na mecie na rowerzystów czekać będzie poczęstunek i bookcrossing. W rajdzie może uczestniczyć każdy bez względu na wiek, bo 11 – kilometrowa trasa jest łatwa.

Czytaj też: Przemysław Żurawlew nowym dyrektorem Domu Dziecka

Przemek Żurawlew nad stawem w Nowej Wsi podczas rajdu
Wajrak

We wtorek 16 lipca na godzinę 18.00 biblioteka zaprasza na spotkanie z Adamem Wajrakiem – polskim działaczem na rzecz ochrony przyrody, autorem licznych artykułów i książek o tematyce przyrodniczej. Obowiązują wejściówki, które można odbierać w wypożyczalni. Oba wydarzenia w ramach projektu Stacja Biblioteka – Naturalnie dofinansowuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska