Z sercem na łapie

Irena Kuczyńska21 stycznia 20191min
pieski-3.jpg

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie podpisało porozumienie o współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Czerminie, który opiekuje się również bezdomnymi zwierzętami.

W 2018 roku wolontariuszom udało się znaleźć dom 22 psiakom.

Porozumienie w zasadzie jest formalnością, bo podopieczni Centrum Kształcenia i wychowania OHP w Pleszewie od dawna i regularnie odwiedzają przechowalnię dla zwierząt w Czerminie. Zainspirowała ich Joanna Gottowt, która pracuje w CKiW OHP i jest aktywną wolontariuszką w czermińskim przytulisku.

OHP-owska młodzież organizuje kwesty na karmę dla czworonogów, wyprowadza psy na spacer, sprząta kojce, angażuje się w adopcję w ramach działalności kółka Help Animals. “Opieka nad bezdomnymi zwierzętami ma też wymiar terapeutyczny, uczy empatii” – podkreśla Krystian Piasecki, dyrektor CKiW OHP w Pleszewie.

Dzięki między innymi aktywności wolontariuszy na portalu społecznościowym w ubiegłym roku 22 bezdomne psiaki z przechowalni w Czerminie znalazły nowych właścicieli i domy. Porozumienie zakłada, że młodzi przyjadą raz w tygodniu do bezdomnych piesków.