Zadbajmy o nasz Zielony Pleszew!

Avatar photoIrena Kuczyńska17 maja 20218min
od-lewej-zosia-jędruszek-ola-zawistowska-sylwia-łaciak-czolo.jpg
W Pleszewie nabiera rozpędu akcja #ZielonyPleszewchallenge. Pleszewianie, zainspirowani przez Lucynę Roszak – prezeskę Fundacji Animacja, która prowadzi Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich, sprzątają wybrany przez siebie kawałek gminy Pleszew. Wywołani do challengu mają na posprzątanie tydzień.

Dzień Ziemi był 22 kwietnia, ale śmieci fruwające po mieście czy wtapiające się w przestrzeń lasu, zalegają cały rok, dlatego zapraszamy do akcji #ZielonyPleszewchallenge wszystkich, którzy chcą się przyłączyć. Razem zadbajmy o planetę, niech każdy dzień będzie Dniem Ziemi – zaapelowała Lucyna Roszak  i wezwała do challengu Zajezdnię Kultury w Pleszewie i Booklet Group.

Zadaniem uczestników akcji jest posprzątanie wybranego kawałka gminy w ciągu 7 dni, wstawienie posta czyli krótkiego filmu lub zdjęcia na FB z opisem akcji, oznaczenie CWIO z hasztagiem „ZielonyPleszewchallenge, wywołanie kolejnych organizacji, instytucji, lokalnej firmy lub osób – minimum dwóch.

Do zabawy zapraszamy wszystkich zainteresowanych – podkreśla inicjatorka challengu. Przypomina, że śmieci należy zabrać ze sobą lub zadzwonić do Referatu Gospodarki Odpadami: 62 580 11 80 (od 8.00 do 15.00). 

W ramach akcji Zajezdnia Kultury zebrała 21 worków odpadów na drodze za cmentarzem komunalnym. Film TUTAJ

Na zdjęciach ekipa Zajezdni Kultury

Nominowała harcerzy, zuchów oraz sztab WOŚP.  Harcerze oraz zuchy sprzątają Ogród Jordanowski, gdzie przebywają na co dzień.

Kolejną nominowaną firmą jest Park Wodny „Planty”.

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska