Zagramy z Jerzym Owsiakiem

Irena Kuczyńska11 stycznia 20193min0
czolo.jpg

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Pleszewie już stroi instrumenty.

Wszystko jest przygotowane do niedzielnej akcji. A program jest bogaty i różnorodny – powiedział radiu Centrum Maciej Roch Banaszyński – od czterech lat szef pleszewskiego sztabu WOŚP. Na bieżąco wszystkie informacje można śledzić TUTAJ.
Na fanpage WOŚP można obejrzeć fanty podarowane na licytację z nazwiskami darczyńców.

Siedziba sztabu z szefem Maciejem Banaszyńskim, jak zwykle w Dwójce, skąd 120 wolontariuszy wyruszy o 8.00 na ulice miasta. W sumie w pleszewskim sztabie pracować będzie prawie 200 osób. Na zdjęciu powyżej Maciej Banaszyński na czele pleszewskiej delegacji do sztabu w Warszawie, skąd przywiózł gadżety, identyfikatory i puszki.

.

To tu trwa liczenie pieniędzy, to pleszewianie przynoszą pieniądze zebrane już wcześniej w szkołach, firmach, rodzinach. Przychodzą dzieci ze skarbonkami pełnymi drobnych zbieranych przez cały rok, to tu od 14.00 będzie czynna sala zabaw.

Ale pierwsze tony pleszewskiej Orkiestry zabrzmią w sobotę o 9.00 w sali przy Jedynce, gdzie mecz piłki halowej rozegrają harcerze i urzędnicy.A na kortach od  10.00 rozpocznie się turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza,

W niedzielę  o 12.00 w Plantach IV Pleszewski Bieg „Policz się z cukrzycą” oraz morsowanie.

Od 16.00 w kinie „Hel”licytacja koszulek i gadżetów WOŚP, fantów przekazanych przez pleszewian oraz voucherów m.in. na dzień z ratownikiem w Parku Wodnym Planty, bilety na koncert w Karczmie Stara Stajnia, gadżety przysłane przez Pleszewian z Islandii. A wszystko to przeplecione występami artystów z Domu Kultury w Pleszewie.

W Orkiestrze gra kucyk Stefanek z Natalią, który będzie wozić dzieci na grzbiecie. Także pies Spiky po raz kolejny będzie kwestować. A Bartek Rogacki w sali przy CKiW OHP poprowadzi od 14.00 do 17.00 maraton treningowy, za wrzut do puszki. Do CKiW OHP dowiezie Was HOSA TAXI za wrzut do puszki.

W 2018 roku Pleszew zebrał 72 264,09 zł. RELACJA TUTAJ Czy w tym roku pobijemy w Pleszewie ubiegłoroczny rekord?

Radio Centrum: Pleszewskie granie