Zamknięte dwa oddziały PCM. Zarażonych przewieziono do Poznania

Avatar photoIrena Kuczyńska6 kwietnia 20202min
szpital-czolo-1.jpg

Oddział Paliatywny i Zakład Opiekuńczo Leczniczy pleszewskiego szpitala zamknięty. 23 pacjentów i 6 pracowników ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa – potwierdza prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego Błażej Górczyński

Informuje, że do PCM  dotarły informacje, że 23 pacjentów i 6 pracowników Oddziału Paliatywnego i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego pleszewskiego szpitala ma pozytywne wyniki badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. Pięć osób ma objawy chorobowe, takie jak gorączka, kaszel i duszności – pisze prezes Górczyński.

W związku z tym  Państwowy  Powiatowy Inspektor Sanitarny  w Pleszewie od dnia 2 kwietnia br.  podjął decyzję o zamknięciu Oddziału Medycyny Paliatywnej i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.  Pacjenci zostaną przetransportowani do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Personel medyczny został poddany kwarantannie.

Wcześniej na oddziale paliatywnym przebywało dwóch pacjentów z krotoszyńskiego szpitala, zarażonych koronawirusem. Jeden zmarł w Pleszewie, drugi został przewieziony na oddział  zakaźny do Poznania.

To wyjątkowo trudne chwile zarówno dla chorych, pracowników szpitala i ich rodzin. To również olbrzymie wyzwanie medyczne i logistyczne dla całego szpitala.  Prosimy o powściągliwość w komentarzach do zaistniałej sytuacji. Pozwoli to na sprawne działania w celu szybkiego przezwyciężenia obecnych trudności. Pozostajemy w stałym kontakcie z Inspekcją Sanitarną – pisze prezes PCM Błażej Górczyński.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska