Zaproszenie do pałacowych komnat

Avatar photoIrena Kuczyńska24 maja 20203min
MZ-czolowe.jpg

Od wtorku Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. Zwiedzanie grupowe tylko pod opieką pracownika muzeum.

Po parku można spacerować bez ograniczeń, zachowując bezpieczny dwumetrowy odstęp.W czasie pandemii Muzeum Ziemiaństwa nie zaniedbywało swoich fanów. Dzięki filmikom można było zaglądać do poszczególnych sal i zwracać uwagę na detale, których czasem przemierzając komnaty pałacowe się nie widzi.

Na profilu społecznościowym umieszczono też stare zdjęcia z czasów, kiedy tętniło tu życie prawdziwe rodziny Józefa Czarneckiego – ostatniego właściciela.
Kazimierz Balcer opowiada w internecie o tym, jak żyli i co robili mieszkańcy pałacu m.in. Turnowie, spadkobiercy twórcy założenia pałacowo – parkowego gen. Augustyna Gorzeńskiego.  Popiersie generała znajdziemy w saloniku z ptakami.

Zainspirowani filmikami, zdjęciami, opowieściami i pięknymi zakątkami parku w stylu angielskim, możemy nie tylko zażywać spacerów w urokliwym miejscu, ale od wtorku też przestąpić próg pałacu i szukać śladów ludzi, którzy zostawili tu swoje ślady. Oczywiście wchodzimy do pałacu w maseczkach, dezynfekujemy ręce, niczego nie dotykamy, podziwiamy, obcujemy z kulturą i historią. Spotkań, koncertów, wykładów na razie w MZ nie będzie.

Foto Joanna Pankowiak i Przemysław GlinkowskiLi

link do filmiku Kazimierz Balcer opowiada


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska