Zatrzymano podejrzanych o zabójstwo na działkach

Irena Kuczyńska2 sierpnia 20212min
43 - letni mieszkaniec Pleszewa został zamordowany w ogrodzie działkowym. Z relacji, które udało się uzyskać w toku postępowania, wynika, że "była to chęć zemsty  na pokrzywdzonym, który miał pobić matkę 17 - latka" - mówi Maciej Meller - rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.
Morderstwo.jpg

W niedzielę wieczorem na Rodzinnych Ogrodach Działkowych w Pleszewie przy ul. Wierzbowej doszło do zabójstwa. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z wieku 17 i 20 lat oraz kobietę 26 – letnią. Wszyscy są mieszkańcami Pleszewa.

Informację o morderstwie na działkach policja otrzymała w niedzielę około godziny 21.00 – potwierdza radiu Centrum Monika Kolaska – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

Ofiarą zabójstwa jest 43 – letni mieszkaniec Pleszewa. Przez wiele godzin na miejscu tragicznego zdarzenia pracowali policjanci oraz prokurator. Teren zabezpieczali strażacy. Była też wezwana karetka pogotowia. Policja poszukiwała samochodu podejrzanych o zabójstwo.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z wieku 17 i 20 lat oraz kobietę 26 – letnią. Wszyscy są mieszkańcami Pleszewa – potwierdziła radiu Centrum st. asp. Monika Kołaska oficer prasowy KP Policji w Pleszewie.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meller powiedział radiu Centrum, “że szczegółowe oględziny zwłok wykazały  iż ofiara doznała szeregu obrażeń ciała, w tym wielu ran kłutych. Uderzenia  zadawane były zarówno rękami, nogami, jak i przy użyciu ostrego narzędzia i innych przedmiotów znajdujących się na działce.

Prokurator dodał, że trwają dalsze czynności  m.in. lekarska sekcja zwłok, która pozwoli ustalić bezpośredni mechanizm zgonu. Z relacji, które udało się uzyskać w toku postępowania, wynika, że “była to chęć zemsty  na pokrzywdzonym, który miał pobić matkę 17 – latka”.

W toku dalszych czynności – mówi Maciej Meller – nastąpić może sformułowanie zarzutów oraz wniosek o  zastosowanie środka zapobiegawczego.