Zawieszone odwiedziny w szpitalu na oddziale wewnętrznym

Avatar photoIrena Kuczyńska14 listopada 20231min
321982768_700416811468432_6837766653446258362_n.jpg
W Pleszewskim Centrum Medycznym wstrzymano odwiedziny pacjentów na oddziale wewnętrznym. I nie chodzi o koronawirusa

Prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego Błażej Górczyński zawiesił odwiedziny na oddziale wewnętrznym. Przyczyną jest zwiększona zachorowalność na infekcje wirusowe, co można zauważyć w przychodniach w całym powiecie pleszewskim. W wyjątkowych sytuacjach odwiedzanie chorych będzie możliwe wyłącznie po uzyskaniu zgody ordynatora lub lekarza dyżurnego – czytamy w zarządzeniu prezesa. Odwiedziny są wstrzymane do odwołania.

 Przed kilkoma dniami Ministerstwo Zdrowia odnotowało największą liczbę zakażeń koronawirusem od ponad pół roku.  Naukowcy zaznaczają, że najnowsza mutacja koronawirusa – HV.1 może być bardzo niebezpieczna i przy zachorowaniu z jego powodu może być konieczna hospitalizacja.
Jednak w przypadku pleszewskiego szpitala, nie odnotowaliśmy ognisk zakażenia koronawirusem. To są pojedyncze przypadki – uspokaja Ireneusz Praczyk z PCM w Pleszewie. I zamknięcie interny nie ma nic wspólnego z koronawirusem. W tej sytuacji o zawieszeniu odwiedzin na oddziale wewnętrznym zadecydował prezes szpitala.

 

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska