Czwarte podejście do sprzedaży starej przychodni

Irena Kuczyńska18 maja 20213min0
Czolo-5.jpg

Po raz kolejny został wystawiony na sprzedaż budynek dawnego starostwa powiatowego, potem przychodni obwodowej w Pleszewie przy ul. Poznańskiej. Tym razem, opuszczoną i zapuszczoną nieruchomość z działką, można kupić za 3 500 000 zł.

Eklektyczną willę z użyciem form neorenesansowych i tzw. kostiumu włoskiego, zbudowano w końcówce XIX wieku jako siedzibę Landratsamtu czyli starostwa. Przed 1904rokiem rozbudowano ją o człon północny. Stała w pięknym ogrodzie. Mieścił się tu bank, urząd skarbowy oraz mieszkanie starosty. W XX – leciu międzywojennym mieściły się tu urzędy.

Historia budynku przy ul. Poznańskiej  TUTAJ

 

Po wojnie była tu siedziba partii a potem do lat 90. XX wieku Przychodnia Obwodowa. Kiedy tę przeniesiono do nowego szpitala, budynek został wystawiony na sprzedaż.

Za 130 000 zł w 2004 roku kupił willę mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego z zamiarem przerobienia jej m.in. na hotel. Niestety, plany biznesowe Stanisława P. spełzły na niczym. Budynek powoli ale systematycznie popada w ruinę, pomieszkują tu bezdomni, usuwani bezskutecznie. Kilka razy wzniecili pożar.

Właściciel kilkakrotnie podejmował próbę sprzedaży budynku, w 2012 roku był on nawet wystawiony na licytację. W 2014 wystawiono go na sprzedaż za 2 500 000 zł. Teraz jest wystawiony za 3 500 000 zł, do negocjacji.

Czy znajdzie nabywcę ? Dobrze by było, bo to naprawdę ostatni dzwonek na ratowanie pięknej niegdyś willi – mówią pleszewianie.

CZYTAJ też:
Przychodnia na sprzedaż

Przychodnia będzie licytowana

Szczury w dawnej przychodni

Stara przychodnia znów w ogniu