Kosz promuje markę „Kompaktowy Pleszew”

Irena Kuczyńska4 listopada 20213min0
Klub Sportowy Kosz Pleszew zmienił nazwę - od trzech tygodni pełna nazwa  drugoligowego zespołu brzmi: Klub Sportowy Kosz Kompaktowy Pleszew - co potwierdził na konferencji prasowej burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak i prezes klubu Maciej Jaworski. Znaczy to, że Kosz będzie promować markę "Kompaktowy Pleszew".
5x.jpg

Od kilku tygodni zmienia się marka i logo miasta – dotąd Pleszew Miasto Otwarte – staje się Kompaktowym Pleszewem.

Czytaj też: Kompaktowy Pleszew – Miasto 15 minut

Arkadiusz Ptak – burmistrz MiG Pleszew i Maciej Jaworski prezes KS Kosz Kompaktowy Pleszew

Znaczy to, że wystarczy 15 minut aby ze swojego miejsca zamieszkania dotrzeć do najważniejszych miejskich instytucji: szkoły, przedszkola, żłobka, urzędu, domu kultury, kina,  na stadion, na basen, do parku, sklepu czy marketu.

Logo Kompaktowego Pleszewa pojawia się na dokumentach, na stronach internetowych, na portalach społecznościowych a ostatnio także na ekranach w wielkopolskich kolejach. Teraz Pleszew jako miasto kompaktowe ma promować także KS Kosz.

Drużyna prowadzona przez trenera Alana Urbaniaka bardzo dobrze rozpoczęła sezon 2021/22. Wygrała wszystkie sześć  meczów.

W sezonie zasadniczym zespół odwiedza miasta z południowo-zachodniej części Polski. Często rozgrywa mecze we Wrocławiu, w Zielonej Górze, Nysie czy Jeleniej Górze. W fazie play off klub podróżuje już po całym kraju.

W tym roku grał w Lublinie. a drużyna młodzieżowa rywalizuje z kolei m.in. z ekipą z Poznania.

Prezes Maciej Jaworski przekonuje, że transmisje meczów on-line oglądają pleszewianie w całej Polsce a nawet na Islandii czy w Stanach Zjednoczonych.

Klub zawarł też umowę o współpracy z Akademią Kaliską a studenci kierunku zarządzanie sportem będą mogli w Pleszewie  odbywać staże. Teraz zarząd prowadzi rozmowy z Wyższą Szkołą Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu.

Mamy coraz lepszy produkt, coraz lepszą drużynę. Nie brakuje nam pomysłów. Staramy się rozwijać klub i zrobimy wszystko, żeby jak najlepiej promować markę „Kompaktowy Pleszew” – podkreśla Maciej Jaworski.

Najbliższy mecz  13 listopada. O 17.00 w hali „Jedynki” drużyna Alana Urbaniaka zmierzy się z Pogonią Prudnik.

Rocznie MiG Pleszew daje z budżetu 100 000 zł na działalność drugoligowej koszykówki.

Czytaj też:KS Kosz Kompaktowy Pleszew