Pleszew – kompaktowe miasto 15 minut

Irena Kuczyńska28 września 20213min
Kompaktowy Pleszew - czyli miasto 15 minut - radni podjęli uchwałę. Wkrótce rusza kampania promująca Pleszew jako miasto, w którym wszystko, czego mieszkańcom potrzeba, znajduje się w zasięgu ręki, czyli w odległości 15 minut.
1-14.jpg

Jedynym problemem kompaktowego Pleszewa jest brak tanich mieszkań, ale i tu miasto ma plany na mieszkania pod wynajem i mieszkania z dojściem do własności w ciągu 30 lat.

Już nie Pleszew – Miasto – Otwarte ale Pleszew kompaktowy czyli taki, gdzie dobrze się mieszka, bo wszędzie jest blisko.

W zasadzie wszystko jest w Pleszewie w zasięgu tych 15 minut, żłobki, szkoły, w tym muzyczna, instytucje publiczne, opieka zdrowotna, sport, rekreacja, kino, bogata oferta kulturalna.

W czasie prezentacji radnym nowej koncepcji burmistrz Arkadiusz Ptak zwracał uwagę na fakt, że miasto Pleszew oraz podpleszewskie wioski tworzące gminę, tworzą spójną i harmonijną całość.

Jego zdaniem, nie ma różnic pomiędzy wsią i miastem, bo nawet z najbardziej oddalonej wsi dojedzie się do Pleszewa w 15 minut.

Do tego dochodzi sieć ścieżek rowerowych, dzięki którym w zasadzie wszędzie można dotrzeć rowerem. Docelowo Pleszew ma się też stać miastem czystym i ekologicznym. Tu warto wspomnieć programy walki o czyste powietrze, czyli dopłaty do wymiany kotłów czy czujniki powietrza.

Problemem Pleszewa jest brak tanich mieszkań ale i tu są pomysły na mieszkania pod wynajem, co było zaniedbywane przez lata oraz budowę bloków z mieszkaniami z dojściem do własności. Miasto zamierza też oddać grunty pod budownictwo jednorodzinne.

Radni podjęli jednogłośnie uchwałę o wdrożeniu projektu “Kompaktowy Pleszew – miasto 15 minut”. Wkrótce ruszy kampania promocyjna.