Na podpatrywanie motyli nocnych zaprasza Nadleśnictwo Grodziec

Irena Kuczyńska13 lipca 20212min0
Na Noc CIEMną zaprasza Nadleśnictwo Grodziec. Imprezę edukacyjną, która odbędzie się w piątek 16 lipca i w sobotę 17 lipca  organizuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu.
FB_IMG_1626172476780-Kopia.jpg

Czym różni się motyl nocny od dziennego? Dlaczego ćmy lecą do światła? Która ćma jest największa? Czy motyle grają w orkiestrze? Gdzie motyle mają uszy? – na te i inne pytania popróbują znaleźć odpowiedzi uczestnicy warsztatów edukacyjnych, którzy w piątek lub w sobotę dotrą do Nadleśnictwa Grodziec.

Warsztaty potrwają od godziny 21.00 do 23.00 wszak obserwacja dotyczy ciem, czyli motyli nocnych. O owadach opowiadać będzie Mirosław Maciąg – leśnik i pasjonat entomologii. Podczas warsztatów edukacyjnych będzie możliwość odłowienia motyli za pomocą ekranów, którymi wabi się ćmy. Będzie też możliwość wykonania motyli i innych owadów z naturalnych materiałów.

Nocne spotkanie pozwoli na terenowe obserwacje – zapewnia Michał Matłoka – inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Grodziec.

Na spotkanie z ćmami trzeba się zapisać  u Marty Cieślak – nr tel. 534206888 albo meilem marta.cieslak@poznan.lasy.gov.pl. Osoby zapisane  otrzymają mailowo potwierdzenie rezerwacji oraz informację o grupie, do której zostali przydzieleni.

Prowiant na ognisko należy przynieść we własnym zakresie. Spotkanie odbywa się w duchu ZERO WASTE –  dlatego trzeba zabrać ze sobą  sztućce, kubki i talerze – najlepiej wielorazowego użytku.