Przy bibliotece i Zajezdni Kultury powstanie hotel z restauracją

Irena Kuczyńska8 listopada 20213min0
W centrum Pleszewa powstanie hotel. I to nie w kamienicy przy ul. Kaliskiej 2 gdzie wcześniej planowano jego lokalizację ale na placu przy zbiegu ulicy Kolejowej i Ogrodowej. Miasto zamierzało na tym placu postawić budynek wielorodzinny z mieszkaniami, podziemnym parkingiem i lokalem użytkowym na parterze. Zmiany koncepcji potwierdziła Anna Bogacz rzeczniczka UMiG Pleszew
255151860_1080557949149952_5200472782071295625_n.jpg

Jeszcze trzy lata temu planowano naprzeciwko biblioteki i Zajezdni Kultury budowę domu z 17. mieszkaniami z tarasem z zielenią, dostępnym z kilku mieszkań pierwszego piętra. Elewacja budynku miała być w cegle, żeby współgrała z biblioteką i budującym się dopiero domem kultury.

Miała też współgrać z Galerią Zamkowa, która otwiera perspektywę ulicy Ogrodowej i XIX – wiecznymi ceglanymi budynkami pleszewskiej Dwójki.

Hotel, którego w centrum Pleszewa brakuje, planowano urządzić w odbudowanej po pożarze kamienicy przy ul. Kaliskiej 2. Powstały nawet plany urządzenia w kamienicy bazy turystyczno – noclegowej, którą miała prowadzić Spółka Sport Pleszew.

Kamienica przy Kaliskiej 2

Plany jednak spełzły na niczym, bo odezwali się spadkobiercy przedwojennych właścicieli i w sądzie walczą o prawo do nieruchomości.Więcej TUTAJ

A że hotel w mieście jest potrzebny osobom przyjeżdżającym do Pleszewa do rodzin czy w celach biznesowych, zmieniły się plany co do zagospodarowania działki na placu przy skrzyżowaniu Ogrodowej i Kolejowej.

Na tej działce powstanie hotel
Wizualizacja hotelu

Sporządzona 3 lata temu wizualizacja jest aktualna. Tylko na I i II piętrze zamiast mieszkań będą 40 pokoi hotelowych różnej wielkości oczywiście z łazienkami. Na parterze będzie sala konferencyjna i restauracja z zapleczem kuchennym.

W podziemiach parking. Jest to koncepcja wstępna, na jej realizację miasto będzie szukać środków zewnętrznych – dodała Anna Bogacz – rzeczniczka pleszewskiego magistratu.