Stary basen do remontu, budowa nowych za dużo kosztuje

Irena Kuczyńska10 stycznia 20223min0
61d9bf6da5096_o_large.jpg
Miasto Pleszew prawdopodobnie odstąpi od rozbudowy i przebudowy basenów zewnętrznych. Na początku kadencji zakładaliśmy, że inwestycja pochłonie  5 000 000 zł, kolejne wyceny sięgały 8 000 000 złotych, obecnie  mówimy o kwocie nawet 11 000 000 – 12 000 000  zł a na to miasta nie stać – mówił na ostatniej sesji Rady Miejskiej Burmistrz Arkadiusz Ptak.
Zapowiadało się pięknie. Na miejscu odkrytego basenu, któremu dawno stuknęła sześćdziesiątka i wciąż trzeba było coś przy nim reperować, miał powstać pod gołym niebem kompleks, z trzema  nowoczesnymi nieckami, z szaloną rzeką, grotą sztucznej fali, zamkiem na wodzie, z podwodnymi ławkami i leżakami, z rodzinnymi zjeżdżalniami, strefą relaksu z szachownicą do gry w szachy czy  warcaby.

Projekt zakładał przebieralnie z szafkami na ubrania, sanitariaty, pokoje ratowników, zlokalizowane w oddzielnym budynku, toalety wspólne z amfiteatrem, wejście od ulicy Sportowej.

Cały teren miał być oświetlony, obsadzony  drzewami i krzewami niskimi miała też być  mała architektura. Miało na to wystarczyć 7 000 000 zł, z czego 4 200 000 zł miała stanowić dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Resztę miało dołożyć miasto.

Więcej  TUTAJ

Jednak wciąż wzrastające koszty inwestycji, sięgające nawet 12 000 000 zł  i trudny czas, jaki mają przed sobą samorządy, sprawiły że miasto odchodzi od  pomysłu rozbudowy i przebudowy basenów zewnętrznych.

Trzeba będzie przeprosić się ze starym basenem i go nieco podliftingować. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na modernizację basenu. I dobrze, bo pleszewianie nie wyobrażają sobie lata w mieście bez basenu pod gołym niebem.