Kompleks basenowy w Pleszewie – wizualizacje i przetarg na budowę

Irena Kuczyńska3 sierpnia 20213min
Ogłoszono przetarg na rozbudowę i przebudowę basenów zewnętrznych w Pleszewie. Koszt inwestycji sięga 7 000 000 zł, z czego 4 200 000 zł stanowi dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
p1ekgt71d451b4du2sk12rg1nh4-1
2
3
4
5
6
7

Stary basen odkryty przechodzi do historii. Rok temu ukończył 60 lat i nie ma sensu go dłużej remontować. A że najmłodsi pleszewianie powinni mieć miejsce na wakacyjny relaks pod gołym niebem, miasto Pleszew podjęło się przebudowy i rozbudowy dotychczasowych basenów zewnętrznych.

Projekt przewiduje kilka stref z wyposażeniem a więc: basen rekreacyjny o powierzchni 560 m2 i głębokości do 120 cm, o połowę mniejszy basen dla dzieci, wodny plac zabaw, zespół zjeżdżalni, taras słoneczny, strefy rekreacji, strefy plażowania.

Atrakcje to: dzika rzeka, grota sztucznej fali, zamek na wodzie,  podwodne ławki i leżaki, rodzinne zjeżdżalnie, strefa relaksu z szachownicą do gry w szachy czy  warcaby.  Przestrzeń ma być wyłożona tartanem.

Przebieralnie z szafkami na ubrania, sanitariaty, pokoje ratowników,  będą zlokalizowane w oddzielnym budynku. Do tego dochodzą nasadzenia drzew i krzewów niskich, mała architektura, chodniczki, oświetlenie, monitoring.

Wejście do obiektu zaplanowano od ulicy Sportowej, a nie jak było dotąd od ul. Mickiewicza. Chodzi przede wszystkim o parkingi. W tych dniach ogłoszono przetarg na rozbudowę i przebudowę basenów zewnętrznych.

10 września rozstrzygnięcie, potem umowa i wykonawca będzie mieć 12 miesięcy na realizację inwestycji, której koszt sięga 7 000 000 zł. Z tego ponad 4 200 000 zł to dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wizualizacja basenów

Rekreacyjne baseny powstaną w sąsiedztwie amfiteatru, blisko Parku Wodnego “Planty” i kompleksu leśnego Planty, nieopodal  miasteczka ruchu drogowego, które właśnie powstaje i skateparku oraz kortów tenisowych. Wszystko to, razem ze stadionem, utworzy kompleks sportowo – rekreacyjny w Pleszewie.