Biesiada zamiast dożynek, ale ze szczepieniami

Irena Kuczyńska20 sierpnia 20213min
Biesiada z szczepieniami przeciwko Covid-19 odbędzie się w najbliższą sobotę w Kuźni (pow.pleszewski). Tymczasem sołtyska i zarazem szefowa KGW Arleta Ogrodowicz objeżdża swoją wieś, żeby wiedzieć ile szczepionek Mobilny Punkt Szczepień Populacyjnych musi na piknik dostarczyć.
1-9.jpg

W sobotę mieszkańcy Kuźni w gminie Chocz będą się integrować, będą się bawić, będą się też szczepić.

Oczywiście skorzystają z 8 000 zł dotacji, którą daje państwo na każdą imprezę organizowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich, na której jest integracja, zabawa, muzyka oraz szczepienia przeciwko COVID- 19.

 

Będzie też promocja zdrowia, na którą przekażą 1000 zł Pleszewskiemu Centrum Medycznemu, które w niedzielę urządzi przy sali wiejskiej w Kuźni Mobilny Punkt Szczepień Populacyjnych.

W Kuźni mieszka 260 osób, w tym 5 rolników, dlatego nie będzie dożynek, tylko biesiada. Sołtyska i zarazem szefowa Koła Gospodyń Wiejskich – Arleta Ogrodowicz zrobiła rozeznanie, aby dowiedzieć się, ilu będzie chętnych na sobotnie szczepienie.

Z tego, co usłyszała od mieszkańców Kuźni, wielu z nich jest już zaszczepionych a z akcji “Szczepimy się z KGW” zamierza skorzystać 13 osób, w tym 10 z szczepionki Pfizer zaś 3 z jednorazowej Johnson & Johnson. Arleta Ogrodowicz będzie szukać jeszcze 2 osób, bo z jednej szczepionki Pfizer robi się 6 iniekcji a ona by nie chciała, żeby się coś zmarnowało.

Dodaje, że szczepionek będzie więcej, więc osoby spoza Kuźni oraz ci, którzy podejmą decyzję spontanicznie, mogą przybyć i się zaszczepić. Warto dodać, że piknik integracyjny organizują wszystkie organizacje wiejskie czyli Rada Sołecka, OSP Kuźnia – Piła oraz KGW, które zrzesza 80 pań co stanowi 30 procent mieszkańców wsi.

KGW Kuźnia
Arleta Ogrodowicz – sołtyska i szefowa KGW w Kuźni
Kuźnia gm. Chocz, pow. pleszewski