Początek rozdzielania kanalizacji

Avatar photoIrena Kuczyńska25 marca 20203min
rondo-bedzie-tu-1280x720.jpg

W Pleszewie rozpoczęły się prace przy rozdzielaniu kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową w ciągu ulicy Ogrodowej, Placu Kościuszki, Słowackiego, Targowej i ul. Malinie.

Na pierwszy ogień poszła ulica Targowa, gdzie na skrzyżowaniu ze Słowackiego i Bogusza powstanie pierwsze w mieście duże rondo.

Od wtorku nieprzejezdna jest ulica Bogusza od skrzyżowania z Reja, Słowackiego od Ogrodowej do skrzyżowania z Targową i Bogusza oraz ulica Targowa od Neru do skrzyżowania z ulicą Malińską.

Tu prace potrwają do 29 maja. Jednocześnie będą one kontynuowane na Targowej od Neru w kierunku ulicy Ogrodowej.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, modernizację kanalizacji na Ogrodowej i Bogusza firma przeprowadzi w czasie letnich wakacji.
Ostatni etap – modernizacja sieci w ulicy Sienkiewicza – zaplanowano na jesień. Tam utrudnień można się spodziewać od 1 września do 1 grudnia.
Zakres prac realizowanych przez Przedsiębiorstwo Komunalne obejmuje rozdział kanalizacji ogólnospławnej, przebudowę sieci wodociągowej oraz odtworzenie nawierzchni. Ulicę Targową czeka kapitalny remont, z budową ronda włącznie. Ale to finansuje MiG Pleszew przy wsparciu dotacji unijnej.

Na stronie Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie, które inwestycję realizuje, pojawił się komunikat dla mieszkańców miasta, że biuro kierownika budowy Marka Gościniaka znajduje się przy ul. Wąskiej 7 nr tel. 788339933. Tam można się zgłaszać ze sprawami związanymi z przebiegiem prac.

RADIO CENTRUM Rozdzielenie


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska