Kolejowy piknik na trzy tory już w ten weekend przy Zajezdni Kultury w Pleszewie

Avatar photoIrena Kuczyńska3 czerwca 20263min
20260525_145336-1280x598.jpg
Miłośnicy kolei nie mogą tego przegapić. W sobotę i w niedzielę Zajezdnia Kultury w Pleszewie zamieni się w prawdziwe kolejowe miasteczko. Wszystko za sprawą „I Kolejowego Pikniku na 3 Torach”, organizowanego z okazji 125-lecia uruchomienia połączenia kolejowego Pleszew – Kowalew.
Kolejki

Największą atrakcją będą kolejki – dwie makiety kolekcjonerskie ustawione w sali koncertowej, jedna ruchoma, podświetlona, druga zbudowana z klocków LEGO, trzecia to kolejka lilipucia, która będzie kursować po parkingu, tylko w sobotę i wreszcie nasza kochana pleszewska ciuchcia, która w sobotę i w niedzielę będzie kursować turystycznie na trasie Pleszew Kowalew. Wszak 125 – lecie tego połączenia kolejowego jest okazją do zorganizowania I Kolejowego Pikniku na 3. Torach.

125 lat kolejki Pleszew–Kowalew. Historyczna podróż w czasie z cylindrami i wystrzałem z armaty WIDEO

 

Zwiedzanie

W Kowalewie będzie czas na zwiedzenie dworca kolejowego – wyremontowanego i oddanego w grudniu z okazji 150 – lecia istnienia linii łączącej Poznań z Kluczborkiem. Dodatkową atrakcją festynu będzie możliwość poznania pleszewskiego trójszynowego splotu kolejowego – unikatowego rozwiązania technicznego, które wyróżnia Pleszew na kolejowej mapie Europy – mówi Przemysław Marciniak – dyrektor Zajezdni Kultury w Pleszewie.

 

150-lecie linii Kluczbork–Poznań. Pociąg retro przejedzie w przez stację Pleszew w Kowalewie

Kiermasz

Będzie też kiermasz, na którym będzie można zakupić kolejowe artefakty – mówi dyrektor Zajezdni Kultury Przemysław Marciniak. Współorganizatorem Pikniku który potrwa w sobotę i w niedzielę od 12.00 do 18.00 jest  Stowarzyszenie Pleszewska Kolej Trójszynowa z prezesem Andrzejem Kubiakiem.

 

 

 

Dworzec PKP Pleszew w Kowalewie po remoncie. Nowy rozdział w kolejowej historii regionu WIDEO

Wagonik w barwach miasta Pleszewa wyjechał na trasę WIDEO

 

Pleszewianie powołali Stowarzyszenie Pleszewska Kolej Trójszynowa

Więcej ciekawych tekstów o pleszewskiej ciuchci na blogu w kategorii WĄSKI TOR


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska