90 zbiórka krwi w Pleszewie – z lizakami, różami, rodzinnie

Avatar photoIrena Kuczyńska7 sierpnia 20234min
aqdaszaki.jpg
125 osób oddało w niedzielę w Pleszewie krew. W tym było 12 nowicjuszy. W sumie, w ciągu 18 lat, członkowie Pleszewskiego Klub Krwiodawców oddali ponad 5800 litrów krwi.

Mimo ulewnego deszczu, krwiodawcy w Pleszewie dopisali. Przybywali do Zajezdni Kultury, gdzie odbywała się 90 zbiórka krwi, całymi rodzinami.

Rodzinami, z różami i lizakami

Adaszakowie przybyli w czwórkę – rodzice i dzieci – wszyscy krew oddali, rodzinnie dzielili się także krwią Kozikowscy, Malakowie – podkreśla prezes. Ale często było tak, że krew oddawała mama lub tata a dzieci czekały i podpatrywały. Dostawały na osłodę lizaka.

Panie krwiodawczynie, tradycyjnie otrzymywały od klubu różę a każdy mógł się posilić kiełbaską z grilla. Ten stał na dworze pod przykryciem.

Z prawej prezes PKK Janusz Kasprzak

Konsumpcja odbywała się w Zajezdni – informuje prezes Pleszewskiego Klubu Krwiodawców Janusz Kasprzak i za pośrednictwem radia Centrum dziękuje wszystkim, którzy mimo nieciekawej pogody, przyszli krew oddać.

12 nowicjuszy

W sumie chętnych było 148 ale lekarz zakwalifikował 125 osób. W tym było 12 nowicjuszy, z których 1 przyszła sama, pozostali to członkowie rodzin bądź znajomi członków Pleszewskiego Klubu Krwiodawców, który działa od 2005 roku i w 90. akcjach zebrał około 5900 litrów krwi.

Jest to zasługa bardzo aktywnego zarządu ale też osób, które wspierają. W niedzielę Maciej Vogt podarował chleb, Łukasz Borowiak pomidory a Dominik Korzeniewski róże dla pań.

Czytaj też: Pleszewscy krwiodawcy oddali 5780 litrów krwi

Oddawanie krwi weszło im w krew

Z parafialki do Zajezdni Kultury


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska