Irena Kuczyńska blog - baner - myjnia bezdotykowa i okręgowa stacja kontroli pojazdów



Rowerowy Rajd z okazji Dnia Polskiej Niezapominajki z Gołuchowa do Macewa

Gołuchowskie Centrum Kultury Zamek zaprasza w sobotę do udziału w Gołuchowskim Rajdzie Rowerowym Święto Polskiej Niezapominajki. 13 – kilometrowa trasa powiedzie  z parkingu Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie przez Tursko i Jedlec do Macewa. Na mecie odbędą się II Gminne Zmagania na Rowerkach Biegowych dla Dzieci…
4min

W powiecie Wasielewski z Kuberką, w mieście Ptak z Kaczmarkiem

Maciej Wasielewski – starostą pleszewskim na trzecią kadencję, wicestarostą Marek Zdunek – długoletni wójt gminy Gołuchów. W pleszewskim ratuszu rządzić będzie burmistrz Arkadiusz Ptak z koalicją złożoną z trzech ugrupowań.
5min

Będzie wspaniały zjazd! Rozmowa wideo o jubileuszu 105-lecia „Staszka”

14 i 15 czerwca odbędzie się Zjazd Absolwentów Liceum im. St. Staszica w Pleszewie. Do udziału w wydarzeniu zaprasza absolwentów szkoły Ryszard Borkiewicz – prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół szkoły.
1min










Drodzy Czytelnicy!

Utrzymanie bloga irenakuczynska.pl, jak wszystko inne na świecie, kosztuje.

Przekazując nawet niewielki datek za pośrednictwem serwisu Patronite, możesz wesprzeć działalność mojego bloga.

Jestem wdzięczna za Waszą pomoc!


Wsparcie


HISTORIA


Pierwsza matura po polsku w Pleszewie w 1923 roku – przetrwały tematy egzaminacyjne

Pierwsza matura w języku polskim w Państwowym Progimnazjum Humanistycznym w Pleszewie odbyła się w maju 1923 roku. Zdawało ją siedem osób, które dwie ostatnie klasy gimnazjum przerobiły na prywatnych kursach. Wśród maturzystów był Józef Suchocki – ojciec premier Hanny Suchockiej.

Wspomnienie o prof. Andrzeju Zborowskim – absolwencie pleszewskiego liceum, „okrętowcu”

W sobotę 11 maja na cmentarzu przy kościele św. Floriana odbędzie się pogrzeb Andrzeja Zborowskiego – absolwenta pleszewskiego liceum – wybitnego okrętowca – prof. Politechniki Gdańskiej i Instytutu Technicznego na Florydzie w USA.

Historia kościółka św. Floriana w Pleszewie

Za Jagiellonów kościółek św. Floriana był niewielką kapliczką, w czasach reformacji służył wszystkim katolikom w mieście, 250 lat temu była przy nim pustelnia, 70 lat temu utworzono przy nim parafię, 14 lat temu, dzięki Unii Europejskiej, przeszedł renowację.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska