Mateusz Siuda z brązowym medalem Mistrzostw Europy

Avatar photoIrena Kuczyńska22 sierpnia 20222min
Pleszewianin Mateusz Siuda - zawodnik AZS Poznań sekcja lekkiej atletyki - student Politechniki Poznańskiej, stanął na podium Mistrzostw Europy i w towarzystwie kolegów, odbierał brązowy medal lekkoatletycznych Mistrzostw Europy.

Co prawda, Mateusz Siuda – absolwent Liceum im. St. Staszica w Pleszewie, nie pobiegł w finale, to zgodnie z regulaminem Mistrzostw Europy, także on zapracował na sukces i brązowy medal odbierał.I to jego imię jest na ustach wielu mieszkańców miasta Pleszewa, nie tylko fanów lekkiej atletyki.

Pleszew się cieszy

Pleszew kibicował, Pleszew się cieszy i Pleszew gratuluje Mateuszowi (TUTAJ). To także on pracował na sukces polskiej reprezentacji sztafety 4×100 metrów podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy. Polska sztafeta w składzie Dominik Kopeć (Agros Zamość), Przemysław Słowikowski (MKL Szczecin), Patryk Wykrota (Stal LA Ostrów Wlkp.) i Mateusz Siuda (OŚ AZS Poznań ) zajęła III m w biegu półfinałowym Mistrzostw Europy w Monachium.

Na podium

Sprinterzy awansowali do decydującego biegu z czwartym czasem (38,60 s). W niedzielę pobiegli jeszcze lepiej ale w składzie zabrakło Mateusza Siudy. Trenerzy zdecydowali się na jedną zmianę. Siudę zastąpił Adrian Brzeziński (MKL Toruń). W czasie tego biegu Polacy ustanowili nowy rekord kraju, pokonując dystans w czasie 38,15 s. Zdobyli brązowy medal, srebro wywalczyli Francuzi, złoto Brytyjczycy. Na podium ME, wraz z kolegami z reprezentacji, stanął też Mateusz Siuda – współtwórca sukcesu.