Chcąc zminimalizować niedogodności, szpital zainstalował specjalny rękaw, prowadzący z budynku do kontenera, w którym będzie zainstalowany rezonans kontenerowy.
Rezonans kontenerowy
Demontaż dotychczasowego urządzenia, które szpital sprzedał innemu podmiotowi, wymaga m.in. rozbiórki ściany budynku i otwarcia tzw. klatki Faradaya. Po ustawieniu nowego rezonansu, konieczne będzie odtworzenie wyburzonej ściany – tłumaczy radiu Centrum prezes pleszewskiego szpitala Błażej Górczyński. Kupując nowy rezonans, szpital poszukiwał firmy, która na czas instalacji urządzenia, zagwarantuje rezonans zastępczy, usytuowany w kontenerze. Chodziło o zachowanie ciągłości badań oraz terminów ustalonych z pacjentami.
Przejście w rękawie
Zarząd szpitala przewiduje, że badania w kontenerze trwać będą przez listopad. Pacjenci będą zgłaszali się do rejestracji Zakładu Diagnostyki Obrazowej w dotychczasowym miejscu. Stamtąd zostaną skierowani piętro niżej do rezonansu w kontenerze. Prowadzi do niego droga oznaczona graficznie. Chcąc zminimalizować niedogodności, szpital zainstalował specjalny rękaw prowadzący z z budynku do rezonansu kontenerowego, który wykonuje badania wysokiej jakości.
Rezonans z dotacji
Przypomnijmy, że pleszewski szpital otrzymał od Wojewody Wielkopolskiego dofinansowanie z funduszu przeciwdziałania COVID-19 na zakup nowego rezonansu magnetycznego za 7 500 000 zł. Sprzęt jest nieocenioniony nie tylko w diagnostyce pocovidowej, ale również neurologicznej i nowotworowej .
Czytaj też: Rezonans z dotacją wojewody