
Wojsko
Nie sposób być wszędzie, pleszewianie na pewno z chęcią przybędą na godzinę 19.00 do Muzeum Regionalnego w Pleszewie na wernisaż wystawy „JW 1388 – jednostka i ludzie” , poświęconej 20 Pułkowi Artylerii Przeciwpancernej, który do 1993 roku stacjonował w pleszewskich koszarach. Pół godziny później na dziedzińcu przy muzeum zaplanowano koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych pod batutą ppłk Pawła Joksa.
Klasztor
Po koncercie warto się wybrać do Muzeum Zakonnego w Pleszewie przy ul. Bojanowskiego, gdzie do 22.30 można zwiedzać ekspozycje poświęcone siostrom służebniczkom, szpitalowi, który mieści łsię przy klasztorze i pobytowi w szpitalu w 1957 roku prymasa Stefana Wyszyńskiego
Czytaj: Ślady Stefana Wyszyńskiego w powiecie pleszewskim
Ogrodnik
Muzeum Zamek w Gołuchowie można zwiedzać do północy. Oferta kierownictwa jest bardzo bogata. Godny polecenia jest spacer po parku w towarzystwie Jerzego Szukalskiego, aktora – amatora, który podobnie jak ogrodnik Czartoryskich Adam Kubaszewski o parku wie wszystko. Na tę okoliczność pan Jerzy stworzył fanpage na Facebooku TUTAJ


Czytaj: Rękopisy Adama Kubaszewskiego on-line w OKL-u w Gołuchowie
Zapiski z pamiętnika gołuchowskiego ogrodnika
Paryż w Gołuchowie
O 21.00 w Zamku warto posłuchać opowieści kierowniczki Zamku – pleszewianki Pauliny Vogt – Wawrzyniak „Ile jest Paryża w Gołuchowie”. I uwaga! Na wydarzenia w Gołuchowie trzeba się zapisać. Ostatnie wejście do Zamku o północy! Można spotkać Czarną Damę…
Paulina opowiada o Izabelli z Czartoryskich – Działyńskiej
Nietoperze
Będąc w Gołuchowie, trzeba koniecznie zajrzeć do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, gdzie Noc Muzeów trwa od 17.00 do północy. W programie: zwiedzanie Muzeum Leśnictwa: Oficyny, Owczarni, Powozowni ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnej ekspozycji „NIETOPERZyMY. Natura i kultura” oraz 3 spacery edukacyjne „Ukryte w ciemności” o godz. 18:00, 19:30 i 20:30. Podczas przechadzek po parku-arboretum bliżej poznamy nietoperze, przekonamy się o ich wyjątkowości, rozwiejemy wszelkie mity na temat latających ssaków – zapowiadają organizatorzy.

Dzieci i Złanocka
Ciekawą ofertę na Noc Muzeów ma Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy – które będzie otwarte od 17.00 do północy. W programie oprowadzanie kuratorskie po najnowszej wystawie czasowej „Dziecko w rodzinie ziemiańskiej”. Relacja z wystawy, wraz z WIDEO, która może być zachętą do zwiedzania TUTAJ. O 20.00 warto pojawić się w Sali Balowej i posłuchać koncertu „Pieśni 1001 nocy” w wykonaniu studia wokalno – artystycznego Piano Song. Od 22.00 „Złanocka” czyli bajki i baśnie dla dorosłych.