Adam Bencal i jego niezwykłe zdjęcia gór i lasów w Muzeum Leśnictwa

Irena Kuczyńska13 września 20228min
W Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie można oglądać ,,50 fotografii z gór i lasów" autorstwa Adama Bencala. Jest to jego trzecia, indywidualna wystawa prezentowana w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.
306627695_794079121805444_6257009676789404974_n.jpg
Ekspozycja jest niezwykła – autor zdjęć  hołduje fotografii analogowej – jego zdjęcia są czarno – białe.
Foto Adam Bencal
Leśnik i fotograf
 
Adam Bencal – pracuje w Nadleśnictwie Śnieżka. Jest leśnikiem i fotografikiem – absolwentem Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu oraz Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Uczestniczył w kilku edycjach Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Leśników.
foto z cyklu Praca w lesie
Adam Bensal – praca w lesie
Oko, obiektyw i aparat
Adam Bencal jest jednym z niewielu pasjonatów fotografii – hołdujących fotografii analogowej gdzie ważne jest przede wszystkim oko fotografującego, potem obiektyw, aparat, ciemnia. Tego typu zdjęcia robi się 2 – 3 w ciągu całego dnia, nierzadko z maskownicą na głowie. Chociaż część fotek jest też robiona  nowocześniejszym aparatem, zwłaszcza jeśli zdarza się to przypadkiem – tłumaczy Konrad Bul – kierownik Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie
Karkonosze
Bez kadrowania i upiększania

Wystawa prezentująca 50  fotografii z gór i lasów może zachwycić osoby rozmiłowane w górach i lasach ale też pasjonatów fotografii  biało – czarnej, bez kadrowania i bez fotoshopa. Wystawę w Muzeum Leśnictwa Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie  można zwiedzać do końca listopada.

 

Czytaj też: Rękopisy Adama Kubaszewskiego współtwórcy gołuchowskiego parku w wersji online w OKL
Z prawej Konrad Bul – dyrektor Muzeum Leśnictwa – obok Adam Bencal i goście wernisażu
Góry Fogaraskie