AGROMARSZ z kukurydzą, bez kiermaszu

Avatar photoIrena Kuczyńska29 września 20202min
agromarsz-nowy.jpg

W środę 7 października na terenie Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego nr 7 w Marszewie, odbędą się Jesienne Targi Rolno – Ogrodnicze AGROMARSZ „Przyjazna Energia w Domu i w Zagrodzie”.
Ze względu na pandemię koronawirusa udział w imprezie ograniczono do 120 osób, wcześniej zarejestrowanych. Z tych samych względów nie będzie kiermaszu ani wystaw. Ale wydarzenie będzie można śledzić na stronie internetowej Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Tematem przewodnim jest energia odnawialna oraz zagadnienia związane z efektywnym gospodarowaniem energią w gospodarstwie rolnym i domowym. Natomiast w ofercie wystawienniczej znajdą się panele fotowoltaiczne i solarne oraz inne nowoczesne rozwiązania dotyczące pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł – podkreśla p.o. kierownika placówki w Marszewie Robert Cichy.
Drugi ciekawy temat jesiennych targów to uprawa kukurydzy, rośliny potencjalnie energetycznej. W tym roku na poletkach demonstracyjnych w Marszewie wysiano 9 odmian kukurydzy: 3 odmiany hodowli PIONEER i 6 odmian hodowli KWS Polska. Uczestnicy imprezy będą mogli poletka kukurydziane obejrzeć, skorzystać z konsultacji doradców WODR i wysłuchać wykładu przedstawicieli producentów poszczególnych odmian kukurydzy.
Osoby zainteresowane zagadnieniami, dla których zabraknie miejsc na AGROMARSZ-u, będą mogły obejrzeć poletka z kukurydzą oraz filmy dotyczące fotowoltaiki na stronie WODR w Poznaniu. Jako że czas jest trudny, koronawirus nie odpuszcza, kiermaszu w czasie AGROMARSZ-u nie będzie.
Rejestracja osób chętnych do udziału w imprezie w Marszewie pod numerem telefonu 723 678 003.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska