AGROMARSZ z kukurydzą, dronami i gospodarnymi kobietami

Irena Kuczyńska1 października 20212min
Pokazy kilkunastu odmian kukurydzy, pokazy użycia dronów w rolnictwie, aplikacji dla rolników, pokaz florystyczny "W barwach jesieni" i I Piknik Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych ze stoiskami degustacyjnymi i finałem konkursu "Skarby wielkopolskiej spiżarni" - wszystko to już w niedzielę w Marszewie na Jesiennych Targach Rolno - Ogrodniczych AGROMARSZ pod hasłem "Przyjazna energia w domu i w zagrodzie".
MARSZEW-1280x1803.jpg

Jesienny AGROMARSZ organizuje Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Główną bohaterką jesiennej imprezy w Marszewie jest kukurydza – zaplanowano prezentację 18 odmian kukurydzy od trzech hodowców.

Uczestnicy AGROMARSZU będą mogli zapoznać się z usługą Poldrony, która zakłada wykorzystanie dronów do biologicznej ochrony kukurydzy przed omacnicą prosowianką. Jest to przykład na to jak nowoczesna technologia może być przydatna w rolnictwie.

Atrakcją targów jesiennych w Marszewie będzie zapewne pokaz florystyczny “W barwach jesieni” i trwający od 12.00 do 13.00 I Piknik Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych z prezentacją przetworów zgłoszonych do konkursu kulinarnego pt. „Skarby wielkopolskiej spiżarni”.

Na piknik zjadą przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z całej Wielkopolski, z koszami pełnymi przysmaków. W programie też jest ogłoszenie wyników konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych pt. „Lato w ogrodzie”.

W czasie AGROMARSZU czyli od 9.00 do 16.00 będzie można zajrzeć do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, gdzie zaplanowano Otwarte Drzwi dla wszystkich zainteresowanych edukacją w szkole.

W niedzielę w Marszewie na kiermaszu będzie można zakupić sadzonki drzew, krzewów, kwiatów, narzędzia ogrodnicze i inne artykuły, które się mogą przydać w domu i w ogrodzie.