Ankieterzy w Pleszewie

Irena Kuczyńska2 października 20192min
plakat-podróże-GUS-853x1200-728x1024.jpg

Do 20 października w mieście i gminie Pleszew będą pracować ankieterzy Głównego Urzędu Statystycznego.

Będą zbierać informacje dotyczące uczestnictwa Polaków w podróżach. Zebrane dane publikowane są zbiorowo jako tablice, mapy wykresy m.in. w rocznikach statystycznych.

W 2018 roku w Wielkopolsce przeprowadzono badania dotyczące zachowań Wielkopolan na rynku pracy. I tak stopa bezrobocia wynosiła 2,6 procent, czas poszukiwania pracy wynosił 10,3 miesiąca. Ciekawe są informacje dotyczące pracy w tzw. “szarej strefie” . Dotyczyła ona 20 procent osób zatrudnionych przy opiece nad dzieckiem i osobami starszymi. Prawie tyle samo osób pracuje “na czarno” przy remontach i naprawach budowlano – instalacyjnych i w ogrodnictwie oraz rolnictwie.

W tym roku ankieterzy mają do zadania cztery pytania: dokąd jeżdżą Polacy, na jak długo, w jakim celu i gdzie nocują. Wyniki badań przeprowadzonych przez ankieterów trafią do instytucji, które zajmują się tematem aktywności Polaków z punktu widzenia podróżowania i będą publikowane tylko zbiorowo jako tablice, mapy, wykresy na stronach stat.gov.pl.

Ankieter jest zobowiązany do zachowania w tajemnicy wiadomości, które pozyska i przekazaniu ich tylko zleceniodawcom. W wylosowanych gospodarstwach domowych, ankieterzy statystyczni realizują Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności.

http://www.rc.fm/news/pleszew-poludniowa-wielkopolska-wielkopolska-ankieterzy-w-pleszewiee.html