Atrakcyjna profilaktyka

Avatar photoIrena Kuczyńska31 maja 20192min
plakatwdsu19.jpg

W Pleszewie trwają przygotowania do XIX edycji Wielkopolskich Dni „Stop Uzależnieniom”.

W tym roku zaplanowano imprezę sportową a odbędzie się w piątek na boisku Orlik przy Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica i na boisku Zespołu szkół Usługowo – Gospodarczych.

WDSU, do udziału w których zaproszono uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Pleszewa i z Jarocina, są podsumowaniem działań edukacyjnych, realizowanych w ramach szkolnych programów profilaktyki uzależnień.

„Chodzi o podniesienie wiedzy i świadomości na temat uzależnień od narkotyków, alkoholu, tytoniu, dopalaczy i innych nałogów oraz problemów cywilizacyjnych, takich jak zjawisko cyberprzemocy, uzależnienie od komórek, komputera czy Internet” powiedział radiu Centrum Tomasz Wojtala – rzecznik Starostwa Powiatowego w Pleszewie, które imprezę organizuje.

Atrakcją WDSU będzie 7 – metrowa ściana wspinaczkowa oraz rozgrywki sportowe w piłce nożnej chłopców i piłce koszykowej dziewcząt oraz gry i zabawy zręcznościowe.

Ciekawie zapowiada się towarzyski turniej siatkarski z udziałem trzech drużyn samorządowych: Rady Powiatu, Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie oraz Starostwa Powiatowego.

Źródło:RADIO CENTRUM


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska