Bartas nagrywał klip w Zajezdni Kultury

Avatar photoIrena Kuczyńska3 marca 20204min
Okładka-płyty-fot.-VIOLA-KUŚ.jpg

Bartas Szymoniak – wokalista urodzony w Tursku, nagrał trzecią płytę zatytułowaną „Wojownik  z miłości”. Klip do płyty powstał w Zajezdni Kultury w Pleszewie i w plenerach   rodzinnego Turska.

Promocja płyty 8 marca. 21 marca Bartas wystąpi w Pleszewie. Więcej o wokaliście TUTAJ

Zajezdnia Kultury to miejsce popowe i w skali kraju wyjątkowe – powiedział radiu Centrum Bartas Szymoniak – wokalista ex frontman grupy Sztywny Pal Azji, z którą rozstał się 5 lat temu i od tego czasu wystąpił już samodzielnie 300 razy.
Najnowsza – trzecia płyta wokalisty, jest eklektyczna i utrzymana we własnej  stylistyce beatrock. Ponadto – utwory wzbogacono brzmieniem klawiszy i syntezatora, nagranych i zaaranżowanych  przez Michała Parzymięso. Materiał domyka własna wersja utworu „Kocham Wolność” Bogdana Łyszkiewicza, która jako pierwszy utwór beatrockowy trafiła na listę przebojów Programu 3 Polskiego Radia i dotarła tam do czołówki zestawienia. Gościnnie na płycie zagrali: na saxofonie Mateusz Parzymięso ( Myslovitz ) oraz na altówce – Wojciech Wierzba ( Baranovski, Ted Nemeth ). Materiał zarejestrowano w Mantra Studio – dodaje Bartas.
Na płycie obok tekstów autorskich Bartasa są wiersze poety Bolesława Leśmiana. Klip do płyty powstawał w okolicach Turska i przestrzeniach pleszewskiej Zajezdni Kultury, za co artysta jest wdzięczny burmistrzowi Arkadiuszowi Ptakowi i dyrektorowi DK Przemysławowi Marciniakowi. Jest to też promocja Zajezdni, jej możliwości akustycznych i nie tylko. 21 marca premiera płyty w Pleszewie, gdzie nagrywana była tytułowa piosenka „Wojownik miłości”.
Artysta podkreśla z dumą, że w klipie wystąpiła jego półtoraroczna córeczka Gloria Maria. I jej tę płytę dedykuje. Wejściówki na koncert Bartasa można odbierać w Domu Kultury.

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska