Basen w nowej odsłonie

Avatar photoIrena Kuczyńska1 września 20202min
basen1-czolo.jpg

W Pleszewie ma powstać nowoczesny basen odkryty, który będzie miejscem rekreacji i zabaw dla dzieci z oczkami wodnymi, zjeżdżalniami. Koszt inwestycji może sięgnąć nawet 7 000 000 zł. Jesienią odbędą się konsultacje, prace projektowe a wiosną ruszyć ma budowa.

Pleszewski basen w Alejkach Mickiewicza zbudowano 60 lat temu. Mieszkańcy miasta lubią tu przychodzić. W 2018 roku w ciągu lata z basenu skorzystało ponad
5 000 osób. Dlatego co roku przed sezonem poprawiano estetykę obiektu, gdzie jest też brodzik dla dzieci, wydając do 30 000 zł. Trzy lata temu szlifowanie dna pochłonęło 150 000 zł.
Okazało się, że te naprawy nic nie dają, dlatego władze miasta postanowiły zainwestować w nowy obiekt sportowy pod odkrytym niebem, który będzie miejscem bardziej rekreacji niż sportu i to raczej dla najmłodszych mieszkańców Pleszewa. Mają tu być zjeżdżalnie, oczka wodne czyli to, co dzieci lubią najbardziej.
Jest koncepcja, prace projektowe rozpoczną się jesienią, bo radni miejscy zielone światło już burmistrzowi Arkadiuszowi Ptakowi na budowę nowego obiektu, dali. W przyszłym roku ruszy budowa nowego obiektu.
Koszt może sięgnąć nawet 7 000 000 zł. Jest szansa, że nowy obiekt przyciągnie nie tylko mieszkańców miasta Pleszewa ale też okolicznych miejscowości.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska